Časté otázky

Při našem prodeji se setkáváme s mnoha dotazy zákazníků. Snažili jsme se vybrat ty nejčastěji, abychom Vám usnadnili rozhodování při nakupování.

Jak správně vybrat velikost obojku?
Při každém obojku máme tabulku velikostí. Nejlepší je změřit obojek krejčovským metrem, přičemž ideální délka (aby se pes nevyvlékal, ale ani neškrtil) je taková, aby mezi metr a krk psa vešli vaše dva prsty.

Kulaté obojky a vodítka jsou poměrně tenké - neprotrhnou se?
Ne každý obojek má uvnitř nylonové lanko, které je dostatečně pevné na to, aby udrželo Vašeho psa v dané váhové kategorii.

Jak správně vybrat šířku vodítka?
Vodítka jsou různých šířek. Ideální šířka vodítka pro velikost a váhu vašeho pejska, by měla přibližovat šířce obojku pro něj určeného. Čili doporučujeme změřit obvod krku psa, podívat v dané velikostní tabulce šířku obojku a vybrat vodítko podobné šířky, maximálně o číslo užší.

Co v případě, že není skladem vhodná velikostní a barevná kombinace obojku a vodítka?
Obojky su průběžně objednávání. Snažíme se, aby výpadky velikostí a barev byly minimální. Pokud se tak náhodou stane - v průběhu měsíce zboží doplníme.

Neproleží se rychle pelíšky?
Pelíšky jsou šité tak, aby se nehromadila buničina po stranách. Většina větších lehátek námi nabízených má systém vnitřních válců, které nedovolí buničině měnit místo a tím tvar lehátka.

Nebudou krystaly vypadávat?
Krystaly jsou vsazeny na plastových páscích (na některých modelech všitých uvnitř) .Kryštály nejsou lepené. Tento způsob osazení krystalů minimalizuje vypadávání.

Jak správně vybrat velikost pelíšku?
Ideální velikost pelíšku je taková, aby si v něm pejsek uměl pohodlně lehnout na bok s nataženýma nohama. Je tedy třeba změřit celkovou výšku (ne v kohoutku) a délku psa (od nosu po zadek) a budete vědět potřebný minimální rozměr. Každý druh pelíšku má zvláštní velikostní tabulku uvedenou při konkrétním výrobku.

Jak správně změřit psa?
Při každém oblečení máme uvedenou tabulku velikostí s nákresem, kde měřit. Nejlepší je změřit psa krejčovským metrem. Správná velikost oblečení psa je velmi důležitá pro jeho funkčnost a pro pohodlí psa (např. Příliš velké oblečení bude pejskovi odstávat). Video jak měřit oblečení psa zde.